Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Długiem Starem

English for mums

Szkoła Długie Stare rozszerza ofertę językową o zajęcia z języka angielskiego dla rodziców oraz mieszkańców wsi. Zajęcia odbywają się w czwartkowe wieczory i są całkowicie bezpłatne. Jedyne, w co trzeba się zaopatrzyć to dobry humor i chęć do pracy.

Poziom, na którym pracują mamy (tak, tak – tylko mamy się odważyły) to obecnie poziom ELEMENTARY (A1). Na zajęciach uczą się najbardziej przydatnych rzeczy, które mogą okazać się niezbędne w kontaktach biznesowych, towarzyskich lub w czasie rodzinnych, zagranicznych podróży.

Rozwijają też swoje umiejętności technologiczne. Jednak to nie jest jedyny cel pani Kasi Piasecznej - pomysłodawczyni i prowadzącej te zajęcia. Ważniejszym jest bowiem to, że jeśli ona pomoże teraz mamom, to owe mamy będą mogły wspierać w nauce swoje dzieci. Jeśli ona zmotywuje do pracy mamy, to te same mamy zmotywują do pracy swoje pociechy. Panie uczęszczające na zajęcia pracują na tych samych aplikacjach i programach, na których angielskiego uczą się ich dzieci, co może owocować wspólną nauką poprzez zabawę . Prowokuje to także zdrową rywalizację oraz wpływa pozytywnie na podnoszenie poczucia własnej wartości dzieci – niewiele jest bowiem w życiu codziennym sytuacji, w których dziecko może pomagać mamie w nauce, a nie odwrotnie. Niezależnie od tego, czy chodzi o powtórzenie słówek na www.anglomaniacy.pl, czy ewentualne wytłumaczenie zasad działania aplikacji Kahoot. Dodatkowo, rodzice więcej czasu poświęcają swoim dzieciom (np. rozmawiając o „trudach” nauki), a nauczyciel dziecka przestaje być kimś „obcym”.

 

W roku szkolnym 2020/2021 zajęcia zostały zawieszone z powodu COVID

Mum, do you speak English?

Utworzono dnia 03.03.2019, 09:52

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.