Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Długiem Starem

O instytucji

 

Szkoła Podstawowa w Długiem Starem jest szkołą publiczną prowadzoną przez Gminę Święciechowa. Stanowi główny ośrodek kultury dla okolicznych mieszkańców. Położona jest w centrum wsi. Uczęszczają do niej uczniowie z okolicznych miejscowości. Szkoła mieści sięw zabytkowym budynku, w którym dzieci mają do dyspozycji odpowiednią liczbę sal lekcyjnych z niezbędnym wyposażeniem, pracownię komputerową, bibliotekę, świetlicę, boisko oraz park. Budynek szkoły i otaczający go park jest pod ochroną konserwatora zabytków. Dogodne położenie szkoły, kameralność i dbałość personelu o budowanie dobrego klimatu sprawiają, że szkoła stwarza uczącym się odpowiednie warunki do ich rozwoju. Niewielka liczba uczniów w oddziałach sprzyja budowaniu optymalnych warunków do utrzymania bezpośredniego kontaktu kadry pedagogicznej z każdym dzieckiem oraz ściślejszej współpracy z jego rodzicami.

Jesteśmy „Szkołą z Pasją”. Uczniowie rozwijają swój sportowy talent: piłka nożna, akrobatyka, taniec i Taekwondo.Mamy osiągnięcia. Potwierdzają to zdobyte miejsca. Jesteśmy wicemistrzami powiatu w piłce nożnej. 

W naszej Szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Młodzi ludzie nie tylko włączają się w wiele akcji charytatywnych, ale też sami wychodzą z inicjatywą: odwiedzają z muzyką i spektaklami przedszkola i dbają o najstarszych mieszkańców naszej miejscowości.

Tradycją Szkoły są Gminne Obchody Święta Niepodległości- część artystyczna i Bieg Niepodległości- przygotowywane dla mieszkańców Gminy Święciechowa przez nauczycieli i uczniów.  Pierwszoklasiści są uroczyście przyjmowani do grona uczniów Szkoły poprzez pasowanie. Uczniowie, lubiący śpiewanie, rozwijają się wokalnie, uczestniczącw zajęciach chóru. Realizują program "Śpiewająca Polska,” który jest objęty patronatem Narodowego Forum Muzyki. 

Od 1994  roku, współpracując z SOK w Święciechowie organizujemy Konkurs Recytatorski. Biorą w nim udział uczniowie ze szkół na terenie Gminy Święciechowa.

 

Absolwent Szkoły Podstawowej w Długiem Starem:

  • Korzysta z różnych źródeł informacji.
  • Samodzielnie, twórczo i krytycznie myśli.
  • Rozwija zainteresowania, talenty i pasje.
  • Planuje swoją drogę do zawodu.
  • Jest  wrażliwym na potrzeby i krzywdę innych.
  • Jest kulturalny.

​​

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.