Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa w Długiem Starem

Oferta szkoły - Klub Młodego Odkrywcy

W naszej szkole od września 2017r. działa Klub Młodego Odkrywcy EKSPLORATOR.  Opiekunem klubu i koordynatorem współpracy z Centrum Nauki Kopernik jest Rozaneta Janczewski, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.


Przez cały rok szkolny prowadzimy zajęcia zgodnie z zainteresowaniami uczniów – w klasach stoją skrzyneczki pytań i zadań do rozwiązania podczas spotkań klubu. Uczniowie wrzucają tam swoje sugestie oraz nurtujące ich pytania z różnych dziedzin nauki, a nauczyciel planuje zajęcia tak, aby zaspokoić te oczekiwania.

Wzięliśmy także udział w projekcie „Naukobus w szkole”, odwiedzili nas pracownicy CN Kopernik wraz z mobilną wystawą . Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 500 osób w tym uczniowie ościennych szkół ze Święciechowy, Lasocic, Dąbcza, Leszna, Osowej Sieni, Siedlnicy, Wilkowic, Wschowy oraz mieszkańcy gminy Święciechowa i inni.

AKTUALNOŚCI:

BAŃKA W BAŃCE

Utworzono dnia 26.04.2023

Drugoklasiści eksperymentowali na zajęciach KMO. Bańka w bańce, bańka na ręce to dla nich wielka frajda. Zabawa była przednia!

czytaj dalej... na temat: BAŃKA W BAŃCE

Zajęcia Klubu Młodych Odkrywców

Utworzono dnia 08.11.2022
Zajęcia Klubu Młodych Odkrywców w drugiej klasie czas zacząć. Na początek sprawdzaliśmy właściwości wody. A oto efekty naszego eksperymentu. Jesteśmy mistrzami w tworzeniu barw!
czytaj dalej... na temat: Zajęcia Klubu Młodych Odkrywców

KMO w pierwszej klasie.

Utworzono dnia 11.02.2021
KMO w pierwszej klasie. Pani Iwona realizuje doświadczenia korzystając z dobrodziejstw zimowej aury
czytaj dalej... na temat: KMO w pierwszej klasie.

JAK "UBIĆ" SWOJE MASŁO

Utworzono dnia 24.11.2019

  Do kolejnego doświadczenia w Klubie Młodego Odkrywcy wykorzystaliśmy słoik, do którego wlaliśmy śmietankę kremową 30 %. I zabawa się zaczęła. Potrząsaliśmy i potrząsaliśmy. Po kilku chwilach poczuliśmy, że w słoiku zaczyna coś chlupotać. Oprócz płynu,...

czytaj dalej... na temat: JAK "UBIĆ" SWOJE MASŁO

Czy rośliny piją wodę?

Utworzono dnia 24.10.2019

Na zajęciach Klubu Młodych Odkrywców postanowiliśmy sprawdzić czy rośliny podobnie, jak ludzie mogą pić wodę. Bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób na sprawdzenie tej tezy jest doświadczenie z kolorową wodą i liśćmi kapusty pekińskiej. Do kubeczków z ciepłą...

czytaj dalej... na temat: Czy rośliny piją wodę?

"Dziura w ręce"

Utworzono dnia 28.05.2019

Młodzi odkrywcy zgłębiali temat z dziedziny optyki: "Dziura w ręce". Najpierw wykorzystali jako soczewki do obserwowania otaczającego świata różnego rodzaju szklanki, o różnej grubości, wysokości i szerokość. Następnie wykonali lunetę do obserwowania ręki...

czytaj dalej... na temat: "Dziura w ręce"

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.